• 14-szeres magyar bajnok
  • Többszörös Európa és Világkupa győztes
  • Világbajnoki 7.ik helyezett
Loading

Sziasztok! Somogyi Dávid vagyok 31 éves Vecsési lakos. Kisgyerek koromtól kezdve rengeteg sportot kipróbáltam többek között számos küzdő sportot és a testépítést is ami úgy gondolom nagyszerű alapot adott ahhoz hogy profi Szkander versenyző legyek.
2006-ban 17 éves koromban ismerkedtem meg a Szkander sporttal amikor a középiskolában ahol végeztem a tanulmanyaimat egy sport nap keretein belül rendeztek egy Szkander versenyt a diákok között amit meg is nyertem. Amikor kiderült számomra hogy létezik ilyen versenyszerű sport valahogy egyből tudtam hogy megérkeztem ez az én sportom.

Rögtön felkerestem a legközelebbi budapesti klubot ahova el tudok kezdeni járni edzeni ez volt a Pólus Centerben lévő Pólus team. Szerencsémre számos akkor már nagy bajnoknak számító sportoló edzett ott és tudtam el lesni tőlük a sportág csínját-bínját.
Az első versenyemre nem kellett sokat várnom mert ha jól emlékszem 2-3 hete jártam edzésekre amikor kimentem Szlovákiába és Junior Európa kupára. Persze úgy gondoltam hogy én a suliban az iskola padon megvertem mindenkit ezért nagyon erős gyerek vagyok és majd megnyerem a versenyt. Mondanom sem kell ez nyilván nem így történt..! Nyert meccs nélkül jottem haza. Ekkor derült ki számomra hogy ez ugyanolyan profi sport mint bármelyik másik kellő felkészülés hiányában nincs esélyed arra hogy nyerjél.

Ez a “kudarc” annyira feltüzelt és ösztönzően hatott rám hogy pontosan egy év múlva megnyertem ugyanezt a versenyt.
Az első egy-két évben csak junior szinten tudtam eredményeket elérni. Ezt az Európa kupát és magyar bajnokságot is nyertek junior kategóriában majd elkezdtek jönni a sikerek a felnőttek között is.

2010-ben nyertem meg az első felnőtt magyar bajnokságot. Ezután szinte verhetetlen voltam évekig az én súly kategóriámban jobb illetve bal kézzel egyaránt.
Az első nemzetközi versenyemet 2012-ben nyertem meg jobb kézzel Belgiumi Rochefort-ban.

2013-ban Olaszországban illetve Franciaországban Marseille-ben is diadalmaskodni tudtam ekkor már bal kézzel is.
Ezutáni években nem volt olyan verseny magyar illetve nemzetközi szinten ahol ne kerültem volna fel a dobogóra.
Akkora tekintélyt és elismerést értem el ezekkel a sikerekkel hogy 2015-ben megválsztottak a válogatott szövetségi kapitányának is. Ekkor a Pólus klubnak már évek óta a klubvezetője is voltam.

Ma már az elsődleges célom az hogy minél jobban népszerűsitsem a Szkander sportot és újonnan induló Vecsési iskolámban magas színvonalon tudjam oktatni és átadni a rengeteg versenyen szerzett tapasztalatom és tudásom a kezdő sportolóknak.
Arra a kérdésre hogy miért szeretem a szkandert mindig azt válaszolom hogy amennyire egyszerűnek tűnik annyira összetett sportág. Szükség van Erőre, technikára, állóképességre, gyorsaságra és maximális összpontosításra egyaránt.

A Royal Class nagy segítséget nyújt abban hogy további sikereket tudjak elérni mind a saját sport karrieremben mind az iskolám fejlődésében. Ezért nagyon hálás vagyok és ezúton is köszönöm hogy ehhez a csapathoz tartozhatok.